Dobrobošli v beta verziji 2.021
Ko počasi odstranjujemo hroščato in virusov polno verzijo 2.020 s svojega operacijskega sistema, ne smemo ignorirati slona v sobi. Leto, ko so postali objemi in rokovanja smrtno nevarni, poskočnica Can’t touch this pa njegova uradna himna, je na stežaj odprlo vrata novi finančni krizi in številnim drugim spremembam.
Tako v zasebnih življenjih kot v poslovnem svetu se spreminja naša interakcija z ljudmi, načini kako kupujemo in prodajamo, ter številne druge norme in navade. Če se spreminjamo ljudje, pa se bodo morale spremeniti tudi znamke. Saj so te v resnici skupek vrednot, ki živijo v naših zavestih.
Sprememba je ena od besed, ki požene strah v kosti. Verjetno zato, ker spremembe pomenijo korak v neznano. Ven iz cone udobja. A ravno ta strah nam otežuje napredek. Zato moramo gledati na spremembe, ki se dogajajo okoli nas, tudi v pozitivni luči. Luči novih priložnosti.
Dejstvo je, da so spremembe edina konstanta. Kdor se jim bo znal prilagoditi, bo vedno izšel kot zmagovalec. Kako se lahko znamka prilagodi spremembam in iz krize izide kot zmagovalka?
1. Pametni ljudje so tisti, ki delajo napake, se iz njih učijo in jih nikoli več ne ponavljajo. Enako velja za znamke. Zgodovina nas uči, da znamke, ki ohranjajo izdatke za marketing tudi v času krize, povečajo svojo prodajo in tržni delež. Zdravje blagovnih znamk postane ranljivo v tistem trenutku, ko podjetja prenehajo oglaševati.
2. Kriza ustvarja odlične pogoje na trgu, da znamke pokažejo »prave barve«, svoje poslanstvo in vrednote. Izkoristite jih!
3. Kreativnost je umetnost reševanja problemov! Se na svoje agencije obračate samo, ko potrebujete pomoč pri prodaji? Obrnite se na njih, tudi ko potrebujete rešitve za druge probleme svojega podjetja. Videli boste, da kreativnost na koncu vedno zmaga.
Spremembe, ki smo jim priča, nas silijo, da svoje sile usmerimo v prihodnost. Prilagodljivost, kreativnost in osredotočenost na potrošnike nam kažejo pot naprej. Ta načela bodo vodila uspešne znamke na poti v naslednjo normalnost. Pri tem pa ne smemo dovoliti, da se zanašamo na programsko kodo iz zadnje stabilne verzije 2.019. Saj tako podjetja, blagovne znamke kot ljudje potrebujemo novo, boljšo normalnost.
Leto, ki je pred nami, je naša priložnost za vzpostavitev le-te. Na vseh nas, ki skrbimo za znamke oziroma jih ohranjamo v dobri formi, je, da pomagamo utrjevati pot, ki vodi v boljšo prihodnost.
Kako do nje? Ne ponovimo napake razvijalcev igre Cyberpunk 2077 in pred izdajo končne različice testirajmo, testirajmo, testirajmo. Naredimo iz letošnjega leta beta verzijo 2.021. Testno verzijo, ki bo v končno verzijo nove normalnosti vpeljala kopico sprememb. Takih na boljše!
Članek je bil v izvirniku objavljen na spletni strani Super Znamka.